آیا فرزند بازنشسته که در حین انجام کار فوت نموده فرزندش مشمول استخدام در آن دستگاه به جای پدرش می شو

تعرفه تبلیغات در سایت

امکانات وب

وکیل دعاوی استخدامی_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹

آیا فرزند بازنشسته که در حین انجام کار فوت نموده فرزندش مشمول استخدام در آن دستگاه به جای پدرش می شود؟


اشتغال در شرکت تعاونی دستگاه اجرایی پس از بازنشستگی و فوت حین آن مشمول مقررات استخدام فرزند شاغل فوت شده نمی‌باشد.

در زیر یک نمونه از آرای شعب دیوان عدالت اداری در اینخصوص تقدیم می گردد.

دادنامه : ۹۱۰۹۹۷۰۹۰۱۰۰۱۸۹۳ مورخ ۱۳۹۱/۰۹/۲۹

                                                 رای دیوان

شاکی با استناد به مصوبه۱۳۱۱۰۰/ ۶۳۳۴۶ مورخ ۱۳۸۸/۷/۱ هیات وزیران با توجه به اینکه مورث نامبرده پدر شاکی در اثر سانحه منجر به فوت در حین کار در شرکت ذوب آهن اصفهان فوت نموده تقاضای تبدیل وضعیت استخدامی کرده و طرف شکایت طی لایحه دفاعیه که تحت شماره... ثبت دفتر گردیده به طور خلاصه چنین اظهار داشته که پدر خواهان گرچه سابقاً کارگر شرکت ذوب آهن بوده و لکن در تاریخ ۷۴/۵/۱۰ به افتخار بازنشستگی نائل آمده و مستمری ایشان با بهره مندی از مزایای مربوطه از همان تاریخ برقرار شده و پس از بازنشستگی از طریق شرکت تعاونی چند منظوره در فعالیت های پیمانی دعوت به کار و در تاریخ۸۱/۱۱/۱۵ در اثر حادثه فوت نموده است نظر به اینکه مصوبه مورد استنادی شاکی ظهور در مواردی دارد که شخص حادثه دیده به عنوان فرد شاغل در دستگاه اجرایی شناخته شود در صورتی که پدر خواهان پس از بازنشستگی به صورت فوق العاده با شرکت تعاونی چند منظوره در شرکت مشتکی عنه کار می کرده و جزء شاغلین رسمی در شرکت محسوب نمی گردد بنابر این شکایت غیر وارد تشخیص و حکم به رد آن صادر می گردد رای صادره مستنداً به ماده ۷ قانون دیوان عدالت اداری قطعی است.

رئیس شعبه ۱۰ عدالت اداری_ مستشار شعبه

شجاعی_ آزادی


برچسب‌ها: وکیل شکایت از تامین اجتماعی, وکیل شکایت از رای اداره کار در دیوان, وکیل برای خسارت در دیوان, وکیل دیوان عدالت تهران, وکیل شکایت از مصوبات دولتی
نوشته شده توسط محمدرضاکریمی وکیل پایه یک دادگستری  | لینک ثابت |
نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : پنجشنبه 19 مرداد 1396 ساعت: 18:39
برچسب‌ها :

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :