آثار صدور قرار رد شکایت برای طرح مجدد شکایت در دیوان عدالت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

وکیل شهرداری_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹


صدور قرار رد شکایت مانع از طرح مجدد شکایت نمی باشد و مشمول اعتبار امر مختومه نیست.

در زیر یک نمونه از آرای شعب دیوان عدالت اداری در این خصوص تقدیم می گردد.

دادنامه : ۹۳۰۹۹۷۰۹۰۵۶۰۰۵۸۱مورخ ۱۳۹۳/۵/۱۸ 

                    رای بدوی

نظر به اینکه سابقاً به موضوع خواسته شاکی در پرونده کلاسه... رسیدگی گردیده و منجر به صدور دادنامه به شماره ...مورخ... شده لذا مستندا به بند ث ذیل ماده ۵۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری قرار رد شکایت صادر میگردد قرار صادره مطابق مفاد ماده ۶۵ از قانون فوق البیان ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در شعب تجدیدنظر دیوان می باشد.

رئیس شعبه ۲۷ دیوان عدالت اداری آزادی

                 رای تجدید نظر

نظر به اینکه دلالت به بند ث ماده ۵۳ فقط موضوعاتی که نسبت به آنها قبلاً رسیدگی شده و حکم قطعی اصدار یافته مشمول اعتبار امر مختومه می گردد و چون در ما نحن فیه در خصوص شکایت شاکی به موجب دادنامه شماره ۲۰۷۳ مورخ ۹۱/۷/۲۵ قرار رد شکایت اصدار یافته و قرار رد صادره مانع از طرح مجدد شکایت نبوده و مشمول اعتبار امر مختوم تلقی نمی گردد بنابراین دادنامه معترض عنه که منتهی به صدور قرار رد شکایت به لحاظ شمول اعتبار امر مختوم گردیده منطبق با مقررات نبوده و مستندا به ماده ۷۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری ضمن نقض قرار معترض عنه موضوع جهت رسیدگی ماهوی به شعبه مربوطه اعاده می گردد رای صادره قطعی است.

مستشاران شعبه اول تجدید نظر دیوان عدالت اداری

مولابیگی _فرجی

کریمی وکیل دیوان عدالت اداری،دعاوی شهرداری و ملکی_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹


برچسب‌ها: وکیل متخصص شکایت در دیوان عدالت اداری, وکیل متخصص شکایت از شهرداری در دیوان عدالت, وکیل متخصص پرونده های شهرداری, وکیل با تجربه در شکایت از تامین اجتماعی, وکیل تهران برای شکایت از تامین اجتماعی

نوشته شده توسط محمدرضاکریمی وکیل پایه یک دادگستری  | لینک ثابت |

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 3 دی 1396 ساعت: 18:41