تاثیر تمدید قرارداد طولانی مدت کارمندان خرید خدمت در تبدیل وضعیت

ساخت وبلاگ
چکیده : تاثیر تمدید قرارداد طولانی مدت کارمند در تبدیل وضعیت  اشتغال مستخدم خرید خدمتی به مدت طولانی در یک ... با عنوان : تاثیر تمدید قرارداد طولانی مدت کارمندان خرید خدمت در تبدیل وضعیت بخوانید :

وکیل برای شکایت در دیوان عدالت_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹

تاثیر تمدید قرارداد طولانی مدت کارمند در تبدیل وضعیت 


اشتغال مستخدم خرید خدمتی به مدت طولانی در یک دستگاه دولتی حاکی از نیاز دستگاه و رضایت از نحوه خدمت وی بوده و دستگاه مکلف به تبدیل وضعیت استخدامی از قراردادی به پیمانی است و این تکلیف ارتباطی با محل تامین بودجه استخدام فرد ندارد.

در زیر یک نمونه از آرای شعب دیوان عدالت اداری در این خصوص تقدیم می گردد.

 شماره دادنامه : ۹۲۰۹۹۷۰۹۰۵۳۰۰۲۱۹ مورخ ۱۳۹۲/۰۸/۱۵ 

                                                    رای دیوان

بر اساس مفاد بند یک مصوبه هیات وزیران به شماره ۳۵۹۱/ت۱۷۲۹۶ _ ۱۳۷۸/۰۳/۰۱ آن دسته از دستگاه های دولتی که از خدمات کارکنان خرید خدمت استفاده می نمایند و به خدمتشان نیاز دارند مکلفند ظرف شش ماه وضعیت استخدامی آنان را به پیمانی تغییر دهند . با التفات بر اینکه دستگاه اجرایی مذکور دولتی بوده و اشتغال شاکی به مدت طولانی (بیش از ۱۵ سال ) حاکی از نیاز دستگاه به خدمت وی و رضایت از نحوه خدمت نامبرده می باشد و دادنامه شماره ۵۵۵ مورخ ۱۳۸۷/۰۸/۱۹ هیات عمومی این دیوان در مقام رفع تعارض از آرای شعب مختلف دیوان رای بر ورود را به عنوان رای صحیح تایید نموده و دادنامه هیات مطابق ماده ۴۳ قانون یاد شده لازم الاتباع بوده است .علی هذا رای صادره مبنی بر اشتباه تشخیص لذا به استناد مواد ۱۰ و ۱۸ همان قانون و ماده ۱۲۰ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ ضمن نقض دادنامه شماره ۲۲۳۶_۱۳۹۰/۰۸/۲۵ شعبه ۱۰ حکم بر ورود شکایت شاکی و الزام طرف شکایت به تبدیل وضع استخدامی وی از قرار دادی به پیمانی صادر و اعلام می گردد .رای صادره قطعی است .

دادرس شعبه ۳ تشخیص دیوان عدالت اداری _ مستشاران شعبه

موسوی_آریافر _عاشوری_کریمی تبار

کریمی وکیل دیوان عدالت اداری،دعاوی شهرداری و ملکی_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹


برچسب‌ها: تبدیل وضعیت استخدامی, شرایط تبدیل وضعیت استخدامی از قراردادی به پیمانی, تاثیر اشتغال طولانی در تبدیل وضعیت استخدامی, مقررات تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان خرید خدمتی, نحوه تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان

نوشته شده توسط محمدرضاکریمی وکیل پایه یک دادگستری  | لینک ثابت |

قرارداد,کارمندان,...
نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت: 17:03