شرایط صدور پروانه ساخت برای املاک واقع در حریم رودخانه

ساخت وبلاگ
چکیده : شرایط صدور پروانه ساخت برای املاک واقع در حریم رودخانه صدور پروانه برای املاک واقع در حریم رودخانه ... با عنوان : شرایط صدور پروانه ساخت برای املاک واقع در حریم رودخانه بخوانید :
وکیل دیوان عدالت اداری_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹

شرایط صدور پروانه ساخت برای املاک واقع در حریم رودخانه


صدور پروانه برای املاک واقع در حریم رودخانه ها مستلزم استعلام از شرکت آب منطقه‌ای بوده و در صورت اعلام قرار داشتن ملک در بستر رودخانه شهرداری ملزم به صدور پروانه ساختمانی نیست.

در زیر یک نمونه از آرای شعب دیوان عدالت اداری در این خصوص تقدیم می گردد.

شماره دادنامه : ۹۲۰۹۹۷۰۹۰۵۱۰۰۹۵۸ مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ 

                                               رای دیوان

حکم مقرر در ماده ۱۳ آیین نامه نحوه تعیین حد بستر و حریم رودخانه و انهار و مسیل ها و مرداب ها و برکه های طبیعی مصوب ۱۳۷۰ متضمن الزام و تکلیف شهرداری‌ها به استعلام از شرکت آب منطقه‌ای راجع به بستر و حریم رودخانه قبل از صدور پروانه می باشد بنابراین چون حسب نامه شرکت آب منطقه ای تهران به شماره به شهرداری منطقه ۲ تهران کل پلاک به شماره... در داخل بستر رودخانه فرحزاد می باشد بنابراین شهرداری الزامی در صدور پروانه به کیفیت موصوفه نداشته و دادنامه صادره از شعبه محترم ۲۷ دیوان عدالت مغایر با موازین قانونی تشخیص و لذا با اجازه حاصله از ماده ۱۲۰ قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ و ماده ۱۸ قانون دیوان عدالت مصوب ۱۳۸۵ ضمن نقض آن به دلیل عدم قابلیت استماع دعوی حکم به رد شکایت صادر و اعلام می‌شود این رای قطعی است.

دادرس شعبه یک تشخیص دیوان عدالت اداری_ مستشاران شعبه

اشراقی_ یاورزاده _شریعتی فر _ ساریخانی

کریمی وکیل دیوان عدالت اداری،دعاوی شهرداری و ملکی_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹


برچسب‌ها: صدور پروانه برای املاک در حریم رودخانه, الزام شهرداری به صدور مجوز ساخت, شرایط الزام شهرداری به صدور مجوز ساخت, پروانه ساخت برای املاک در حریم رودخانه, مجوز ساخت برای اراضی در بستر رودخانه

نوشته شده توسط محمدرضاکریمی وکیل پایه یک دادگستری  | لینک ثابت |

رودخانه,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 11 آذر 1396 ساعت: 23:11