رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در ابطال سوالات آزمون دکتری

ساخت وبلاگ
چکیده : رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در ابطال سوالات آزمون دکتری در زیر عین متن برای هیات عمومی دیوان ع... با عنوان : رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در ابطال سوالات آزمون دکتری بخوانید :

وکیل متخصص دیوان عدالت_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹

رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در ابطال سوالات آزمون دکتری


در زیر عین متن برای هیات عمومی دیوان عدالت اداری مشروح گزارش آن در این خصوص تقدیم می گردد.

تاریخ: 21 شهریور 1396

کلاسه پرونده: 96/189

شماره دادنامه: 582

موضوع رأی: صلاحیت هیات عمومی

شاکی: آقای علیرضا ناصری


مرجع رسیدگی: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری

شاكی: آقای علیرضا ناصری

موضوع شکایت و خواسته: ابطال سوال 36 و 80 از دفترچه آزمون ورودی دوره های دکتری حقوق عمومی سال 1396

     گردش کار: 1- آقای علیرضا ناصری به موجب دادخواستی، ابطال سوال 36 و 80 از دفترچه آزمون ورودی دوره های دکترای حقوق عمومی سال 1396 را تقاضا کرده است.

  2- در خصوص صلاحیت هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در رسیدگی به خواسته، پرونده به جلسه هیأت عمومی ارجاع شد.

   هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ 21/6/1396 با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری و رؤسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء به شرح زیر به صدور رأی مبادرت کرده است.

رأی هيأت عمومي

مطابق بند 1 ماده 12 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392، رسیدگی به شکایات،  تظلمات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی از آیین نامه ها و سایر نظامات و مقررات دولتی و شهرداریها و موسسات عمومی غیر دولتی در مواردی که مقررات مذکور به علت مغایرت با شرع یا قانون و یا عدم صلاحیت مرجع مربوط یا تجاوز و یا سوء استفاده از اختیارات یا تخلف در اجرای قوانین و مقررات یا خودداری از انجام وظایفی که موجب تضییع حقوق اشخاص می شود، از جمله صلاحیتها و وظایف هیأت عمومی دیوان عدالت اداری است. نظر به اینکه موضوع شکایت و خواسته شاکی مبنی بر ابطال دو سوال از دفترچه آزمون ورودی دوره دکتری حقوق عمومی سال 1396 از صلاحیتهای هیأت عمومی به شرح مقرر در بند 1 ماده 12 قانون یاد شده نیست، بنابراین قابل رسیدگی و اتخاذ تصمیم در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری تشخیص نشد./

                                                            مرتضی علی اشراقی

                                                       معاون قضایی دیوان عدالت اداری


برچسب‌ها: بهترین وکیل پی گیر و با تجربه در دیوان عدالت, بهترین وکیل پی گیر در دیوان عدالت, وکیل پی گیر تهران برای دیوان عدالت, وکیل در دعاوی دیوان عدالت, وکیل با تجربه در شکایت در دیوان عدالت

نوشته شده توسط محمدرضاکریمی وکیل پایه یک دادگستری  | لینک ثابت |

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 5 آذر 1396 ساعت: 23:03