چگونگی اعتراض کارمندان دانشگاه به تصمیمات کمیته های انضباطی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

وکیل شکایت از دانشگاهها_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹

چگونگی اعتراض کارمندان دانشگاه به تصمیمات کمیته های انضباطی


مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی راجع به خروج تصمیمات و آرای صادره از هیات ها و کمیته‌های تخصصی وزارتین علوم و تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان آموزش و پزشکی و مراکز آموزشی و پژوهشی صلاحیت دیوان عدالت اداری ناظر به آرا و تصمیمات کمیته های انضباطی در خصوص بازنشستگی ارتکابی ارتقاء ارزیابی و پذیرش علمی بورس دانشجویان و فرصت مطالعاتی که صرفاً در رابطه با امور و شئون تخصصی علمی آموزشی و پژوهشی اساتید و دانشجویان بوده و شامل کارمندان شاغل در دانشگاه نمی شود.

در زیر یک نمونه از آرای شعب محاکم تجدیدنظر استان تهران به جهت آگاهی تقدیم میگردد.

شماره دادنامه:۹۳۰۹۹۷۲۱۳۰۶۰۰۰۴۸ مورخ:۱۳۹۳/۰۱/۲۴

                                                  رای دادگاه

در خصوص دعوی تجدیدنظرخواهی آقای ق.ج. به وکالت از آقای م.ج. به طرفیت.س. نسبت به دادنامه شماره ۷۹۰ مورخ ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ شعبه ۴۷ دادگاه عمومی تهران که به استناد ماده واحده خروج تصمیمات و آراء صادره از هیئات ها کمیته های تخصصی وزارتین علوم و تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی از سایر مراکز آموزشی و پژوهشی در خصوص امور و شئون علمی، آموزشی و پژوهشی از شمول صلاحیت دیوان عدالت اداری از سایر مراجع قضایی به شماره ۶۳۰_ ۱۳۸۷/۰۶/۱۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی دعوی تجدیدنظرخواه به خواسته ابطال آرای کمیته بدوی و تجدیدنظر دانشگاه آزاد محکوم به بطلان اعلام گردیده است دادگاه با بررسی محتویات پرونده لوایح تقدیمی طرفین و ملاحظه ماده واحده استنادی که ناظر به آرا و تصمیمات کمیته های انضباطی در خصوص بازنشستگی ارتقاء، ارزیابی و پذیرش علمی بورس دانشجویان و فرصت مطالعاتی که صرفاً در رابطه با امور تخصصی علمی، آموزشی و پژوهشی اساتید و دانشجویان می باشد مشمول کارمندان شاغل در دانشگاه نمی‌باشد بنابراین استنباط دادگاه محترم بدوی از ماده واحده استنادی و تسری آن به کارمندان مراکز آموزشی را واجد ایراد تشخیص باتلقی رای صادره به قرار با استناد به ماده ۳۵۳ قانون آیین دادرسی مدنی ضمن نقض آن به منظور صدور رای در ماهیت دعوا پرونده به دادگاه بدوی اعاده می‌گردد.

رئیس شعبه ۶۱ دادگاه تجدید نظر استان تهران_مستشار شعبه

 نورزاد_جلالوند


برچسب‌ها: وکیل شکایت از دانشگاهها در دیوان, وکیل شکایت از تصمیمات دانشگاه, وکیل دانشگاه در دیوان, وکیل برای شکایت از دانشگاه, وکیل تهران در شکایت از دانشگاه
نوشته شده توسط محمدرضاکریمی وکیل پایه یک دادگستری  | لینک ثابت |
چگونگی,اعتراض,کارمندان,دانشگاه,تصمیمات,کمیته,انضباطی,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 3 شهريور 1396 ساعت: 11:50