میزان اعتبار توافق کارگر و کارفرما در پرداخت حقوق کارگر به دلار

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

وکیل در اعتراض به رای اداره کار_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹

میزان اعتبار توافق کارگر و کارفرما در پرداخت حقوق کارگر به دلار


توافق بین کارگر و کارفرما بر سر پرداخت حق السعی به دلار محترم است و هیات حل اختلاف کار باید در رای خود بر همین اساس حکم ‌کند.

در زیر یک نمونه از آرای شعب دیوان عدالت اداری در این خصوص تقدیم می گردد.

شماره دادنامه :۹۲۰۹۹۷۰۹۰۱۱۰۰۲۶۷ مورخ ۱۳۹۲/۰۲/۲۳ 

                                             رای دیوان 

درخصوص شکایت مطروحه به شرح فوق الذکر اعتراض به رای هیات حل اختلاف با توجه به مدارک ابرازی و لایحه دفاعیه طرف شکایت مثبوت به شماره... و مطالعه پرونده ارسالی از اداره کار نظر به اینکه در قرارداد ابرازی که مورد قبول طرفین بوده است شماره... در بند ۸ حق السعی به دلار تعیین شده است و مطابق ماده ۳۷ قانون کار و ماده ۱۰ قانون مدنی تراضی و توافق طرفین محترم و در این خصوص خلاف قانون نیز نمی باشد،لذا هیات حل اختلاف نیز مطابق قرارداد و اراده طرفین در خصوص مطالبات کارگر باید به دلار حکم صادر می نمود تا در صورت تاخیر در پرداخت توسط کارفرما حق کارگر تضییع نگردد و در صورت اقدام از طریق مراجع قانونی نیز به نرخ روز معادله آن وصول گردد لذا شعبه مستندا به مواد ۷ ۱۳ و ۱۴ قانون دیوان عدالت اداری حکم به نقض رای معترض عنه جهت رسیدگی در هیات هم عرض صادر و اعلام می نماید رای صادره قطعی است.

رئیس شعبه ۱۱ دیوان عدالت اداری_ مستشار شعبه

عزیزی_ طاهری

کریمی وکیل دیوان عدالت اداری،دعاوی شهرداری و ملکی_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹


برچسب‌ها: وکیل اعتراض به رای اداره کار, وکیل شکایت از رای هیات حل اختلاف کار, وکیل شکایت از اداره کار در دیوان, وکیل شکایت کارگر در دیوان, وکیل برای شکایت از رای اداره کار
نوشته شده توسط محمدرضاکریمی وکیل پایه یک دادگستری  | لینک ثابت |
میزان,اعتبار,توافق,کارگر,کارفرما,پرداخت,حقوق,کارگر,دلار,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 3 شهريور 1396 ساعت: 11:50