رای هیات عمومی دیوان عدالت درباره هزینه مهدک کودک فرزندان معلمین

ساخت وبلاگ
چکیده : رای هیات عمومی دیوان عدالت درباره هزینه مهدک کودک فرزندان معلمین براساس رای هیات عمومی دیوان عدالت ... با عنوان : رای هیات عمومی دیوان عدالت درباره هزینه مهدک کودک فرزندان معلمین بخوانید :

وکیل دیوان عدالت اداری_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹

رای


براساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری و به نقل از سایت رسمی دیوان عدالت اداری:

لزوم پرداخت کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن آموزش و پرورش

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه حکم به لزوم پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن آموزش و پرورش که دارای فرزند خردسال می باشند داد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری در پی شکایت تعدادی از بانوان شاغل در آموزش و پرورش،هیأت عمومی این دیوان با استناد به اینکه زنان کارمند دولت از جمله آموزش و پرورش که فرزند خردسال دارند و محل خدمت آنها فاقد مهدکودک دولتی باشد به موجب مقررات قانونی از جمله ماده 78 قانون مدیریت خدمات کشوری و ضوابط اجرایی بودجه در سالهای مختلف که از سوی هیأت دولت تصویب می شود مستحق دریافت کمک هزینه مهدکودک می باشند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و آموزش و پرورش دارای تکلیف قانونی و پیش بینی بودجه جهت پرداخت آن می باشند و عدم تبادل موافقتنامه نافی حق قانونی کارمندان مستحق نمی باشد و این امر با توجه به پرداخت این مزایا در سایر دستگاههای اجرایی باعث تبعیض ناروا شده و لازم است نسبت به پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن آموزش و پرورش اقدام گردد.

  گفتنی است براساس ماده 89 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری تبعیت از آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری برای تمامی دستگاه ها لازم است و لزومی به طرح شکایت و تقدیم دادخواست از سوی افراد ذینفع نیست و دستگاههای ذیربط مکلف به اجرای رأی صادره بوده و در صورت خودداری، مسئولیت قانونی خواهند داشت.

کریمی وکیل دیوان عدالت اداری،دعاوی شهرداری و ملکی_۰۹۱۹۴۵۰۴۰۷۹


برچسب‌ها: هزینه مهد کودک معلمین, دیوان عدالت اداری, پرداخت هزینه مهد معلمین, رای بابت مهد معلمین, هزینه مهد فرزندان معلمین
نوشته شده توسط محمدرضاکریمی وکیل پایه یک دادگستری  | لینک ثابت |
...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 25 دی 1396 ساعت: 0:18